top of page

מהי אוריתמיה מרפאת וכיצד ניתן לרפא את מחלת הסרטן / נדב נחתומי

 

כאשר אנו מדברים בשפת היום יום שלנו, אנו משתמשים בה על מנת לבטא את עצמנו, על מנת ליצור קשר בין הישות הפנימית שלנו לעולם החיצון. באופן טבעי אנו נותנים ביטוי למחשבותינו, רגשותינו, רצונותינו בעזרת השפה. אולם איננו שמים לב מהיכן נובעת השפה. איבדנו את הקשר עם החיים הפנימיים של השפה ואנו חיים בעיקר בחשיבה המופשטת.

תהום פעורה בין הכוח והחיים של השפה לבין מה שאנו חווים בנפשנו כאשר אנו מדברים.

האם אנו שואלים את עצמנו: איך זה שהדיבור עולה מתוכי ואני מדבר ומבטא את מה שקיים בתוכי? איך מתרחש התהליך של הדיבור בזמן שאני מדבר? האם אני חווה את מה שאני אומר?

מה הקשר בין צלילים היוצרים מילה מסוימת לבין התוכן שלה? מה הקשר בין הצליל לבין האות הכתובה ? למשל האות "א" והצליל אה ?A- בגוף שלנו, במקום בו נמצאים כוחות החיים המאפשרים לנו לבצע את הפעולות הרבות של חיינו, עמוק מתחת לסף התודעה, נמצאים צלילי השפה המדוברת ונושאים את החכמה הקוסמית אשר בראה את האדם. צלילים אלה הם הם למעשה כוחות החיים עצמם. כן, עד כמה שהדבר בלתי נתפס בתודעתנו הרגילה, הרי שזוהי המציאות אותה מתאר ד"ר ר.שטיינר במחקריו האנתרופוסופים.

כאשר אנו לומדים את אמנות האוריתמיה, אנו לומדים לנוע במרחב עם גופנו ולבטא על ידי תנועות ומחוות בידיים את הצלילים של השפה וכך לתת לשפה ביטוי אמנותי. מכיוון שהשפה קשורה, כפי שכבר ציינתי, למעמקי הנפש האנושית ולכוחות החיים שלה, אנו יכולים להשתמש בה גם לצרכי ריפוי. מכיוון שצלילי השפה קשורים לתהליכי החיים והבריאות באורגניזם האנושי אנו יכולים להשתמש בהם כדי להביא כוח וחיים לאיברים ולתהליכים אשר נחלשו או נפגעו וגורמים למחלה באורגניזם. אנו יכולים להשתמש בצלילי השפה, כאשר אנו עושים אותם באוריתמיה מרפאת, כתרופה.

לכל מחלה יש סידרה מסוימת של צלילים, בדיוק כמו שסידרה מסוימת של צלילים מרכיבה מילה בעלת תוכן אשר יש לנו מושג לגביו (ואותה אנו מדברים, חושבים, ומבינים בעזרתה אחד את השני).

כל צליל נושא כוח מסוים הקשור לאחד מן האיברים או לאחד מן התהליכים המתרחשים באורגניזם של האדם. כאשר אנו עושים באוריתמיה סדרה מסוימת של צלילים המורכבת בעבור מחלה מסוימת, אנו נותנים לישות האנושית השלמה (גוף, נפש, רוח) את הכוחות כדי להתגבר על המחלה ולהביא מרפא.

חשוב לציין שבסוג כזה של טיפול חייב המטופל להיות מאוד אקטיבי. עליו לגייס את כוחותיו לפעילות של תנועה ותרגול. בעצם הפעילות נמצא סוד הריפוי.

את כדור הארץ עליו אנו חיים בגופנו הפיזי מקיפים מעגל כוכבי הלכת ומעגל כוכבי השבת. רודולף שטיינר,  אשר ממחקריו האנתרופוסופיים נולדה (נוסדה) האוריתמיה המרפאת, מתאר את הקשר המופלא שבין האדם לכוכבים וטוען כי המקור של צלילי השפה נמצא בכוכבים, וכי הכוחות של הכוכבים בעזרת צלילי השפה מעצבים באופן רוחני את האיברים ואת תהליכי החיים בגופנו הפיזי.

אנסה עכשיו לתאר את סדרת הצלילים אשר עוצבה לטיפול במחלת הסרטן.

הצלילים המרכיבים את הסדרה הם: o,e,m,l,ei,b,d. או, אה, מ, ל, אי, ב, ד.

 

 

הצליל  :Oבא אלינו מכוכב צדק, שם נמצאת החכמה. כאשר אני מבטא את הצליל 0 אני יכול לחוש שאני יוצא מתוכי אל העולם, אוהב אותו, מחבק אותו, מכיל אותו בתוכי כך שהדבר או האדם שאני יוצא אליו באהבתי יכול לחוש שאני אוהב אותו. בצליל  "o" יש לי חוויה של שלמות. הוא עגול וסגור, מכיל הכל בתוך עצמו. הצליל ""o קשור בגוף שלנו עם הכבד אשר מעניק לנו את כוחות החיים ומאפשר לנו להפוך אידיאל ומחשבה למעשה.

הצליל E: בא אלינו ממארס, שם שוררים כוחות של אומץ לב, היכולת להילחם והיכולת להתמקד במטרה.

כאשר אנחנו מעצבים בתנועה את מחוות הצליל E אנו מתעוררים לעצמנו ושמים לב לעובדה שמשהו חדר עמוק מדי לתוכנו ופגע בנו. אנו מפרידים עצמנו מן העולם, הודפים מעלינו את מה שפגע בנו. אנחנו מחזקים את עצמנו ומקבלים את הכוח של האינדיבידואליות שלנו, את הכוח  להתגבר על כאב, עצב, סבל.  להשתחרר ולחוש חפשיים וחזקים יותר. הצליל E קשור עם המרה, שם מתחזקים תהליכי האינדיבידואליות שלנו.

הצליל M :  בא אלינו ממזל דלי, המאפשר לנו חיפוש ומציאה של שיווי משקל.הצליל M מעניק לנו את היכולת לחדור עמוק ללב של הדברים , בחום, בסימפטיה, באמפטיה. להבין אותם בלב שלנו, במרכז, באמצע שלנו. הוא מאפשר לנו ליצור שיווי משקל בין עבר ועתיד, בין פנים וחוץ. הצליל מביא לנו הרבה חום. הוא מחזק ומדגיש את הנשיפה החוצה בתהליך הנשימה בכל האורגניזם שלנו.

הצליל L: בא אלינו ממזל גדי אשר מאפשר לנו להביא את המחשבות שלנו לקשר עם העולם החיצון. הצליל L קשור עם אלמנט הנוזל והמיים בטבע. הוא זורם בתנועה מתמדת ללא הפסקה. הוא צליל שמבטא את תהליך ההשתנות של החומר בטבע. (למשל את המחזוריות של המים בטבע. העובדה שהמיים כאשר הם מתעבים הם יורדים כגשם, כאשר הם מתאדים הם עולים כגז).

 ה-  L הוא צליל של החיים עצמם. מחזק את פעילות המעיים, ובתהליך הנשימה מחזק את השאיפה פנימה.

הצליל  :EI בא אלינו מן הספרה של הירח ומביא אלינו את הכוחות  של האימהות, הפוריות, היצירתיות. הוא מלטף אותנו כמו אמא שמלטפת תינוק. זוהי תנועה רכה, עדינה, זורמת בין פנים וחוץ בתנועה של שמונה, מרגיעה ונוסכת שקט.

הצליל B : בא אלינו ממזל בתולה ונותן לנו את הכוח ואת קור הרוח להתפכח מאשליות. במחווה של הצליל B  באה לידי ביטוי העובדה שאנו בונים לעצמנו בית, מעטפת חיצונית שתאפשר לישות הפנימית שלנו מרחב פנימי לחוות בתוכו שקט בעולם הפיזי. הוא מרגיע ומעניק לנו ביטחון. מחזק את הפעילות של הכליות.

הצלילD : בא אלינו ממזל אריה אשר "ממלא אותנו בהתלהבות לכל דבר". צליל זה מראה לנו בבהירות את הדרך, מורה לנו על הכיוון, מצביע למקום בו "הדבר" נמצא. עם הצליל  D אנו יכולים לחוש את כוח הכובד, את הירידה לאדמה, וכתוצאה מכך את היכולת להזדקף, לחוש יציבות וביטחון.

הצליל  D מחזק את המערכת הריתמית ואת פעילות פירוק המזון בתריסריון.

כעת ביכולתנו לראות שסידרת הצלילים מציגה בפנינו תמונה שלמה יותר של התכונות והאיכויות האנושיות בהן ניתן לתמוך ואותן ניתן לחזק כדי להתגבר על המחלה:

O- החכמה לאהוב ולהכיל כל דבר

E- הכוח והיכולת להילחם, לדבוק במטרה, להפריד את עצמי, להגן על עצמי

M- חיפוש ומציאה של שיווי משקל, חדירה לעומק הדברים והבנתם עם חום הלב

L- תנועה ריתמית ומחזורית של השתנות החומר ממצב למצב

EI- תנועה ריתמית מלטפת ועדינה בין פנים לחוץ

B- יכולת לבנות מרחב מחיה פנימי עבור הנפש

D- היכולת לעשות כל דבר בהתלהבות, לעמוד זקוף על פני האדמה, לדעת את הדרך, את הכיוון

 

 

את הסידרה אשר את מרכיביה תארנו זה עתה אנו מעצבים כפעילות תנועתית. כל צלילי הסידרה מצטרפים למילה אחת, אודותיה אין לנו שום מושג מחשבתי. פעילות תנועתית זו חודרת אל מעמקי האורגניזם, אל מתחת לסף התודעה. כל צליל מעניק לנו את האיכות המסוימת אשר תוארה כאן, וסך האיכויות  והכוחות של כל הצלילים יוצר חוויה אחת שלמה בישות האנושית.  זוהי התרופה באוריתמיה מרפאת למחלת הסרטן.

bottom of page